Szijjártó feszengve hallgatta, ahogy Lavrov vele szemben ülve 10 percen át osztja a NATO-t és az EU-t
Szánalmas egy felvétel. Ül a szuverén magyar külügyminiszter és nem szól egy szót sem, miközben a tárgyalópartnere hosszú perceken keresztül szidja a szövetségeseit és partnereit. A végére azért összeszedte magát és bátran azt mondta „szpaszibo”. Így keményen, oroszul a vendéglátó nyelvén. Miért ment oda, tehetjük fel a kérdést. A hivatalos válasz az, hogy tárgyalni. A tárgyalni szó a diplomácia nyelvén azt jelenti, hogy mindkét fél elmondja az álláspontját és ha az egyezik, akkor egymás kezébe csapnak, ha nem egyezik, akkor vitatkoznak. A magyar szuverén diplomácia nyelvén a tárgyalni szó azt jelenti, hogy figyelmesen végig hallgatjuk, amíg a politikai ellenfelünk pocskondiázza azt a szövetségi rendszert, amelynek hivatalosan tagja vagyunk, majd illedelmesen köszönetet mondunk a lehetőségért. Az már csak véletlen egybeesés, hogy a magyar külügyminiszter mindig közvetlenül az EU és a NATO soron levő külügyminiszteri találkozója előtt vagy után találkozik az orosz kollégájával. Vajon miért? Útmutatásra vár vagy beszámol az elért sikerekről? Egy szuverén NATO tagország külügyminisztere. Nem ártana elolvasni a Pál utcai fiúk című örökbecsűt. Gerébet a vörösingesek is megalázták a végén.
Menczer Tamás összecsapott Magyar Péterrel, aki lebüdösözte és dalra fakadt
Ha Szijjártó úr maga ment Moszkvába a pofonért, akkor szegény Menczer Tamás mit mondhat? Gondolom ő is magától ment, nem a főnökei küldték. Ha ez egy magasabb szinten kitalált médiahekk lett volna, akkor olyan embert küldtek volna Pécsre, akinek legalább esélye lett volna Magyar Péter megszorongatására. De ez a végtelen szánalmas figura és nem csak magát, hanem a pártját is a földig alázta. Nehéz szavakat találni a produkciójára, amely ráadásul kontraproduktívra is sikerült. Magyar Péterről szereti a propaganda azt állítani, hogy egy ingerlékeny ember, aki néha nehezen uralkodik az indulatain. Menczer Tamásnak sikerült ezt az állítást cáfolni. A Tisza Párt vezetője hihetetlen türelemmel állta a sarat közel fél órán keresztül, melynek végén a Fidesz kommunikációs igazgatója fülét-farkát behúzva megszégyenülten kullogott el a helyszínről. Ráadásul azt a „legendát” is megerősítette a szereplésével, hogy a Fideszben a posztokat nem alkalmasság, hanem politikai hűség alapján osztják. Ebben a vitában a másik fideszes szereplő Fülöp Attila gondoskodáspolitikáért felelős államtitkár sokkal inkább képes volt felvenni a kommunikációs kesztyűt Magyar Péterrel szemben, mint Menczer Tamás a kommunikációs igazgató. A propaganda gépezet újabb lehetőséget biztosított Magyar Péter és tábora számára, hogy elénekeljék kedvenc dalukat „A börtön ablakába nem süt be a nap…” címűt. Lassan mozgalmi dal lesz belőle és az nem sok jót jelent a Fidesz számára kommunikációs szempontból. A történelemből tudjuk, hogy néha egy dal vagy vers hihetetlen mozgósító erővel bír.
Hivatalos közleményben tudatta az ukrán külügyminisztérium a világgal, hogy nem fogadják el a Nyugat által nyújtott „biztonsági garanciákat” a háború lezárása végett, ragaszkodnak a NATO-tagsághoz.
Keménynek és határozottnak lenni egy vezető szempontjából nagyon fontos tulajdonság. Főleg, ha egy olyan ország vezetőjéről van szó, akit megtámadtak és aki hősiesen védekezik a túlerővel bíró agresszorral szemben. De hülyének lenni, az nagyon veszélyes. Ha egy olyan háborút vívok, melynek megnyerésére egyedül esélyen nincs, akkor nem én szabom meg a támogatóim számára a feltételeket. Amit adnak elfogadom és megköszönöm. Amit nem adnak azt követelhetem, legfeljebb azt sem adják, amit adtak volna. Na persze, ha valaki az államelnöki pozíciót színészi munkásságának részének tekinti, hajlamos lehet arra, hogy túljátssza a szerepét.